Honour Board

Life Members

Stuart Somerville, OAM *
Maude Miller *
Isa Wye, MBE, OAM *
Ann Hatton, MBE *
Don Roberts *
Jamie Jenkins *
Marj Smith, OAM *
Ray O’Brien
Howard Hanson *
John Cahalan *
Margaret Bardwell *
Roy Longley *
Sunny Bidner
Jenny Oates *
Joan Somerville, OAM
Richard Gallie *
Ann Gallie
Vickie Hyland
Max Purvis
Judy Tier
Beryl Auld *
Betty Swinbourne *
Ian Dodd
Lois Clarke, OAM
Sue Perry
Ann Manley *
Colin Casey *
Morna Hill
Richard Vander Reyden
John Rourke
Lynette Foley
* Denotes deceased

Dick Gallie Memorial Scholarship

Year Name Club
2021 Jaslyn Plummer Freshwater
2020 Tahli Elliott Avalon Bilgola
2019 Eli Mork Northern Beaches
2018 Krystal Elliott Avalon Bilgola
2017 Alexander Smith Warringah Aquatic
2016 Tyler Bailey Avalon Bilgola
2015 Bianca Raffin Avalon Bilgola
2014 Thomas Kerr Avalon Bilgola
2013 Sienna Hearn Manly
2012 Renee Hough Warringah Aquatic
2011 James Thomson Freshwater
2010 Andrew Newling Warringah Aquatic
2009 Lachlan Vella Warringah Aquatic

WASA Training Scholarships

2021 Tahli Elliott Avalon Bilgola
2021 Charlotte Hatch Collaroy
2021 Lucy Kemp Freshwater
2021 Lachlan Murnain Terrey Hills
2021 Isabella Semos Manly
2021 Nate Shepherd Manly Ladies

Northern Beaches Council Entry Passes to WAC

2021 Millie Gaudry Manly Ladies
2021 Alexis Harvey Northern Beaches
2021 Eliza Jeffrey Warringah Aquatic
2021 Maiia Salbieva Collaroy
2021 Jack Stewart Warringah Aquatic

Jenny Oates Memorial Championship Meet

2021 Age and Open Champions

Open Mens Champion: Max Oldham (TH)
Open Womens Champion: Milla Lawrence (WRAQ)

Age Male Female
6&U Aubrey Miller (NB) Avalon Plummer (F) / Willow MacDonald (NB)
7 yrs Nate Shepheard (ML) Miranda Gill (ML)
8 yrs Lachlan Muirmain (TH) Emmy Hill (C)
9 yrs Benji Paradine (BW) Indiana Passlow (TH) / Daisy Keys  (TH)
10 yrs Callum Fitzsimmons (BW) Ella Hooley (ML)
11 yrs Connor Ward (C) Jaslyn Plummer (F)
12 yrs Jack Stockley (TH) Grace Kirby (ML)
13 yrs Cillian McGrath (NB) Emily Symonds (TH)
14 yrs Oliver Ludgate (NB) Jessica English (TH)
15-29 Ethan James (TH) Ciara Denton (C)
30&O Miro Menyhart (C) Peta Miller (NB)

2020/21 Season Perpetual Trophy Winners

Warringah Trophy (combined points from all WASA meets): Terrey Hills
Jenny Oates Memorial Trophy: Terrey Hills
Isa Wye Memorial Trophy (Handicap Carnival points score): Avalon Bilgola
Curly Meakin Trophy (Peninsula Challenge point score): Terrey Hills